Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ogłosił nabór wniosków w ramach programu Ministerstwa Środowiska pn.: „Czyste Powietrze”. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, do 30 czerwca 2027 r., w wersji elektronicznej poprzez aplikację internetową (tj. Portal Beneficjenta dostępny na stronie WFOŚiGW). W tym celu należy użyć kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym ePUAP.
W dniu 6 października 2018 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie przy Al. Piłsudskiego 7/9 (sala 160) odbędzie jest konferencja poświęcona Programowi Priorytetowemu „Czyste Powietrze”. Spotkanie skierowane jest do wszystkich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego (właścicieli/współwłaścicieli domów jednorodzinnych), którzy są zainteresowani skorzystaniem ze wsparcia w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Rozpoczęcie konferencji: godz. 12. Czas trwania – ok. 3 godzin.
W dniu 13 października 2018 r. o godzinie 14:00 w Ośrodku Kultury w Młynarach (sala kina) ul. Dworcowa 10, 14-420 Młynary, odbędzie się szkolenie dotyczące programu „Czyste Powietrze”, organizowane przez Ministerstwo Środowiska.
Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
Przez jednorodzinny budynek mieszkalny, zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.), należy rozumieć budynek wolnostojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku.
Beneficjentami są:
- osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego, którym mowa w ust. 1 Programu. w przypadku gdy jednorodzinny budynek mieszkalny jest we współwłasności kilku osób dofinansowanie przysługuje współwłaścicielowi, pod warunkiem wyrażenia zgody przez pozostałych współwłaścicieli tego budynku.
- osoby fizyczne które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.
Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie WFOŚiGW klikając TUTAJ.